Na deszczowe popołudnie

Państwa urlop na Podhalu musi się udać niezależnie od pogody. Dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom mamy kilka ciekawych propozycji jak spędzić dzień gdyby aura okazała się kapryśną....

Podhale słynie z licznych wód termalnych które w ostatnich latach stały się bardzo znaną i chętnie odwiedzaną atrakcją turystyczną. W deszczowe, chłodne dni warto skorzystać z bogatej oferty basenów termalnych:  Aquapark w Zakopanem, Termy Podhalańskie na granicy Szaflar i Białego Dunajca oraz Termę Bukowina w Bukowinie Tatrzańskiej, a także baseny termalne na Polanie Szymaszkowej w Zakopanem a także Terma Bania w Białce Tatrzańskiej. Wszystkie obiekty oferują ogrzewaną geotermalnie wodę o właściwościach leczniczych oraz liczne atrakcje zarówno dla dzieci jaki i dla dorosłych.

Warto również odwiedzić liczne muzea zlokalizowane na terenie Zakopanego i poświęcone zarówno przyrodzie Tatr jak również postaciom znanym i przez całe życie związanych z Zakopanem. Gmach główny usytuowany jest tuż przy Krupówkach i sąsiaduje z „Dworcem Tatrzańskim” oraz Technikum Budowlanym.

Spacerując ulicami Zakopanego nie sposób nie odwiedzić skoczni narciarskiej znanej w całej Polsce. Wielka Krokiew bo o niej mowa jest największa skocznią narciarską w Polsce. Możliwe jest zwiedzanie skoczni (bilet 5zł) jak również wyjazd kolejką krzesełkową na szczyt (12zł) skąd można podziwiać nie tylko samą skocznie jak również piękną panoramę miasta.

Po całym dniu zwiedzania punktem obowiązkowym staje się odwiedzenie słynnych Krupówek gdzie można dobrze zjeść i odpocząć w licznych karczmach i pub'ach usytuowanych wzdłuż całego deptaka. Kolację zazwyczaj umilają góralskie kapele przygrywające na żywo. A jeśli ta ilość atrakcji nie pozbawi Państwa wszystkich sił to znane dyskoteki i kluby jak choćby „Morskie Oko” lub „Dworzec Tatrzański” zapewnią udaną zabawę do późnych godzin nocnych.

Wstecz